04.06.2019

Zālītis: "Sekmīgi turpinot, visaugstākā līmeņa atlēti Rīgā ir laika jautājums"

Pēc aizvadītajām vieglatlētikas sacensībām "Rīgas kausi", kas šogad svinēja 50 gadu jubileju, ar gandarījumu tās novērtēja sacensību organizatori, vienlaikus norādot, ka vēl ir pie kā strādāt, lai nākotnē uz Latviju atbrauktu arī Eiropas un pasaules labākie.

"Sacensības tika aizvadītas labā līmenī. Tās vislabāk raksturo sasniegtie rezultāti. Tika sasniegts arī viens olimpiskais normatīvs, diemžēl ne mūsu sportistu izpildījumā. Gaidījām no savējiem. Daudzās distancēs netrūka intrigas, piemēram, 100 metru distancē vīriešiem, tāllēkšanā, šķēpmešanā. Ja turpināsies laba sadarbība ar domi un atbalstītājiem, domāju, ka tikai laika jautājums būs, kad Rīgā ieradīsies arī pirmā līmeņa zvaigznes. Ar katru veiksmīgu gadu sportistus piesaistīt būs vieglāk. Protams, visi gribētu Boltu, taču viņš viens pats izmaksātu divreiz vairāk nekā "Rīgas kausu" kopbudžets," pēc sacensībām ar smaidu sacīja Latvijas Vieglatlētikas prezidents Guntis Zālītis.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna savukārt pauda prieku par uzsākto sadarbību ar LVS, kas sacensībām daudz devusi: "Rīgas kausiem parādījusies jauna elpa. Pilnas tribīnes, labi rezultāti. Šo sacensību lielākā veiksme neapšaubāmi ir [Rīgas kausu direktore] Ieva Zunda, ar to ieguvuši arī paši mači. Latiņa uzcelta augstu, nākamgad to jāceļ vēl augstāk."

"Vajag vairāk sportistu – gan no Latvijas, gan pasaules. No tiem, uz kuriem cerējām šogad, aptuveni 90% dalībnieku izdevās dabūt. Daugavas stadionā skriešanai celiņš ir labs, citus sektorus var uzlabot. Līdzjutēju bija daudz, taču, protams, var būt vēl vairāk, jo augšējās tribīnēs vietu pietika. Ir pie kā strādāt," norādīja sacensību direktore Ieva Zunda.